4 Ağustos 2013 Pazar

Bye Bye

오늘 따라 ... 기분이  조타 .....  

Bir çoğunuz muhtemelen biliyordur temmuz ayı Kore'de yağmur mevsimi .  Bir ay boyunca sürekli  neredeyse bir hafta boyunca durmadan yağmur yağdığı da olur , aralıklarla 2 gün yağıp 1 gün yağmadığı da olur. Artık yağmur mevsimi ağustos ayının girmesiyle sona erdi ama beynimizin kaynama dönemi de başlamış oldu . Dört mevsimi yaşayıp da Ağustosun sıcak geçmedi ülke muhtemelen yoktur ama feci nem oranı yüzünden burada çok daha boğucu hissettiriyor kendini . 
Ben oldum olası yazı hiç sevmedim zaten ....
onunda bana hayran olduğunu pek sanmıyorum . 

장마가 이제 거의 끝내고  여름의 젤 더운 그 무서운 8월 시작 했어요 ... 에휴 ... 어떻게 하면 덜 덥고 덜 답답하게 지나갈수있어요 ? 습도가 넢아 쭉쭉 게속 땀 흘리고 ... 참 짜증낼 8월이네여 .... 아.. 제가 ... 원레 여름을 되게 싫어하는 성격이에여 .... ㅠ_ㅠ 

Asayiş Berkemal 


Dün yine sokakta biri durdurdu beni . Rus musun diye sordu ... Hoşuma gitmiyor artık . Saç rengimi değiştirmeyi ciddi ciddi düşünüyorum . Kore'ye geldiğim ilk dönemlerde parmakla gösterilmek, aa yabancı ! diye şaşırılması , taşıma araçlarında sürekli bakılması , amerikalı mısın , rus musun diye sorulması açıkcası hoşuma gidiyordu ama artık burda yaşayalı 3 yıl oldu , ayak uydurdum kültürlerine oturup kalkmalarına , saçma salak bir korece de konuşmuyorum . Artık ''yabancı'' diye vurgulanarak anılmak istemiyorum . Ben de Rus musun diye soran koreli'ye , Sen de Japon musun diye mi sorsam ne ?

어제 길을 걷다가  한명 아저씨가 안녕하세요 라고 하면서  러시아 사람이냐고 몰어봤어요 . 이런 일을 생긴지 한두번 아니라니까 저도 더이상  이런 소리 듣고싶지않아요 실은...... 한국에 처음 왔을때 '아 한국 사람들 나한테 관심 이 있네" 라고 생각해서 좋아했는데 , 요세  되게 볼편해요 ... 외국 사람이라서 그렇게 쳐다보고 그런 질문 나오는지 알겠지만, 버스 탔는데 내릴때까지 당신을 게속 쳐다보는 아줌마 아저 씨가 있으면 볼편 하지않겠어요 ? 얼굴에 이상한거 있어? 냄새 나서 그래 ?입장 바꿔  생각  하신다면 ? 볼편하짆겠어요?  머리 색갈 바꿘다면 어떨까 라고 고민중 입니당 .....  Çilek ve üzümlü sodalarla kafayı bulmak için doldurdum hepsini karta :) 
Şaka tabii... 
Ben suçsuzum ...

다 가져가고 울 집에 고고 ~~~ ㅎㅎㅎ 내가 젤 잘 마셔 ~~~


SeulMe

1 yorum:

  1. Kısasa Kısas gibi bisey olacak :D Sende sor Japonmusun diye :D Yada hic takma herkese aciklama yaparsan ohooooo... :D

    YanıtlaSil

Yorumunuz onaylandiktan sonra gözükecektir